utorok 29. mája 2012

Geniálna Zlatá studňa

Milujem reklamy. Keď som bol malý, terorizoval som svoju rodinu (vtedy to ešte nebolo tak, že v každej izbe jedna telka...) zákazom čo i len prepnutia na iný program počas reklamného brejku, inak hrozilo, že sa hystericky rozrevem, a to radšej nikto neriskoval ;) Fascinovali ma reklamy od aviváže, cez mydlo až po čipsy alebo nový model auta. Všetko jedno, hlavne že som sa mohol kochať tou rozprávkovou ilúziou dokonalého sveta, kde sa riady skvejú ako diamanty a biele reštauračné obrusy žiaria doďaleka...

Vtedy však bola reklama jednoducho niečo luxusné, dnes už je to často len nutná otravná súčasť programu televízií. Myslím, že aj na konštatovaní, že dnes už je vlastne len reklama občas prerušená programom, niečo bude. Ale taký je jednoducho vývoj našej zaostalej východoeurópskej spoločnosti smerom k obdivovanému západu... Preto si však oveľa viac cením, ak ma vie reklama milo prekvapiť, a to ani nevravím, ak je ešte aj vtipná! A práve taká je aktuálna kampaň minerálky Zlatá studňa.

Jednoducho, občas sa podarí trafiť klinec presne po hlavičke a aj niečomu tak obyčajnému ako minerálka dodať punc originality. Pretože každý z nás je niekedy nasratý (ja občas aj permanentne), sťažuje sa na svoj osud a zamoruje svoje okolie zlou náladou. Pretože takí sme jednoducho my - ľudia. Nezmeníme sa. Stále sa budeme pozerať cudzím ľuďom do taniera, obviňovať z vlastných chýb iných a zúfať nad krutým osudom... ;) Pokým sa však vieme zastaviť, reštartovať a uvedomiť si, že to vôbec nie je také zlé a že pohár nie je poloprázdny, ale poloplný, všetko je v tom najväčšom poriadku. Jednoducho, keď nejde o život, ide len o h... však viete. A to nám pripomína práve Zlatá studňa! :)

 

 

3 komentáre :

 1. aj mne sa strasne pacia, po dlhom case reklama, ktoru si pozriem bez gulania ocami :) Najviac ma bavi ta stara teta, to je uplny ucebnicovy priklad tohot druhu :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja som reklamový fanatik a najviac zbožňujem tie zakázané reklamy! Tieto som ešte nevidela (keďže nemáme v prahe telku:D) ale sú super!

  kukni túto::DD
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=61LXCvz6mWA

  OdpovedaťOdstrániť
 3. super :D s tou tetou som ešte ani nevidela...zakázali nám Facebook :D

  OdpovedaťOdstrániť