sobota 28. augusta 2010

Fanúšikovia Sexu v meste: tešte sa!

Sex v meste patrí bezpochyby medzi najkontroverznejšie seriály v histórii. Neexistuje pri ňom žiadna stredná cesta - buď ho ľudia milujú, alebo nenávidia. A obe skupiny sú skutočne veľmi početné.

V súčasnosti, keď svetlo sveta uzreli aj dve voľné pokračovania v podobe filmov, sa zo značky Sex v meste navyše stal aj stroj na peniaze. Niet preto divu, že si aj jeho tvorkyňa Candace Bushnellová v hlave spočítala, že pár večerov strávených nad svojim laptopom pri písaní jeho prequelu, jej na účet zaiste prinesie slušný balík peňazí. A tak vznikla kniha The Carrie Diaries alias Carrie pred Sexom v meste. Podľa očakávaní sa z knihy okamžite stal bestseller a tak sa americkí fanúšikovia Sexu v meste a obdivovatelia svojráznej novinárky konečne dozvedeli, kto bola vlastne Carrie pred tým, než prišla do kozmopolitného New Yorku a začala písať svoj pravidelný stĺpček.

No a teraz prišiel rad aj na nás - slovenských (a českých) fanúšikov. Vydavateľstvo BB/art nesklamalo a na 6. 10. 2010 chystá vydanie českého prekladu pod názvom Deníky Carrie B. Dokonca grafici vo vydavateľstve našťastie zbytočne nepustili uzdu svojej fantázii a len "prerobili" originálny prebal do českého jazyka, takže aj k nám dorazí kniha v prebale inšpirovaným značkou Louis Vuitton.

Trochu ma mrzí, že slovenské vydavateľstvá rezignovali a v slovenčine, ak nerátam exkluzívny preklad Sexu v meste pre časopis EVA, nevyšla ani jedna kniha tejto obľúbenej autorky. Preto nedúfam v slovenský preklad ani tejto knihy. Ale nevadí, buďme skromní a uspokojme sa s češtinou! :)

Oficiálna anotácia:
Ti z vás, kdo si oblíbili hlavní hrdinku veleúspěšné prvotiny Candace Bushnellové Sex ve městě, svéráznou a duchaplnou spisovatelku Carrii Bradshawovou, si zajisté nenechají ujít její osobní zpověď, která se čtenářům dostává do rukou ve formě dvousvazkových deníků. Než Carrie vzala útokem New York a vstoupila na společenskou scénu, byla nenápadná a docela obyčejná dívka, která dospívala v menším městě ve státě Connecticut. V prvním díle „Deníků“ líčí Carrie zážitky ze závěrečního ročníku na střední škole, rodinné zázemí, vztahy s přáteli, první lásku i tajné sny o budoucí kariéře.  Ona a její nejdůvěrnější přítelkyně tvoří nerozlučnou partu – ovšem pouze do okamžiku, kdy na scénu vstupuje Sebastian Kydd, nepředvídatelný a okouzlující ničema. Carrie se vrhá po hlavě do vztahu, o jakém vždycky snila a který v jejích představách ke studentskému životu neodmyslitelně patří. Poté, co ji zradí nejlepší přítelkyně, však odloží pověstné růžové brýle a přestane být důvěřivou naivkou. Jak se školní rok chýlí k závěru, uvědomí si, že je čas začít usilovat o to, po čem odjakživa toužila.
Taky se nemůžete nabažit Sexu ve městě a projíždíte si film i seriál pořád dokola? Zdá se vám čekání na pokračování příliš dlouhé? Pak máme pro vás jen dobré zprávy. Autorka Candace Bushnellová sepsala dvoudílnou knihu o Carrie Bradshawové. Jde vlastně o osobní deníky pojmenované prostě a jednoduše The Carrie Diaries. Nezabývají se ovšem současným životem Carrie, ale jsou zaměřené na její dospívání a odpovídají na spoustu otázek… jaká byla její první láska, jak se z ní stala spisovatelka, jaký měla vztah se svou matkou, jak se stala tou, kterou je dnes, zda byla odjakživa tak osobitá a stylová, kdo byli předchůdci pana Božského či její dřívější přátelé. Podle útržků informací a četných narážek tak snadno sestavíme pestrou mozaiku Carrieiny současné osobnosti i chování.


Deníky Carrie B. si môžete predobjednať už teraz napríklad v známom internetovom kníhkupectve Martinus.

Tak čo, už máte dátum vydania poznačený vo svojom diári? Ja áno! :)

2 komentáre :