pondelok 21. novembra 2011

Kráľovná stužkovej reloaded

Glanc.sk znovu provokuje a opäť hľadá kráľovnú stužkovej. Čo na tom, že už minulý rok to dopadlo žalostne; nie je o čom písať, redaktorka tam sedí na tom zadku v tom kancli, číta časopisy, uvažuje nad témami, po chvíli to vzdá a rozhodne sa znovu zopakovať anketu o Naj maturantku, tentokrát nazvanú Kráľovná stužkovej. Keď už nič iné, dajme aspoň dievčatám šancu znovu sa zhovadiť pred celým národom, lebo sranda musí byť, nie?

Zatiaľ prebieha len prvé výberové kolo, súťažná anketa je ešte len na samom začiatku. Nevadí, v podobných anketách väčšinou vyrobíte výživné sústo aj z mála... Šľahačka sa zatiaľ nekoná, ale nezúfajte, máme na to celý zvyšok roka a na saténové trúby a organzové vlny ešte určite dôjde.

Je samozrejmé, že ako prvé sa do podobných ankiet hlásia seksice:
Verte-neverte, prvé čo mi napadlo, bolo: Judínyová! A inštinkt nesklamal, Alžbetka vysvetľuje: "Svoje šaty som si vybrala preto, lebo sa zaujímam o módu a chcela som niečo extravagantné. Rada sa inšpirujem smotánkou, a preto som si tieto šaty dala ušiť na mieru, podľa mojich predstáv." Nevedno, či výrazom "smotánka" myslí dosluhujúcu reláciu na Markíze, alebo vyššiu spoločenskú triedu ako takú. Ja by som tipol to prvé, ale ono je to aj tak jeden a ten istý pes... Pre boha, dievčatá! Áno, ste mladé a svieže, ale stužková je vysokospoločenská udalosť na úrovni! Saténovo-organzový chvost a k tomu flitrová sukienka tesne pod rodidlá, to je akurát tak do travesti šou a nie na ples! Neobstoja žiadne výhovorky, toto na stužkovú proste nepatrí a môže to byť sebedrahší a sebeexkluzívnejší originál, proste nie. Bodnúť vidlami by si zaslúžil aj partner (alebo otec? prepáčte, ale v dnešnej dobe, keď sa 17ročné pichničky vyvážajú na autách svojich 30ročných partnerov, v maturiťáku plánujú dátum svadby a poniektoré už aj svoj ovulačný kalendár, skutočne nie som schopný odhadnúť, v akom vzťahu je dvojica na fotke), lebo tie bagandže, čo má obuté, sa naposledy k obleku nosili možno pred 15 rokmi (alebo aj pred 150timi...). Chcel som niečo dodať aj k tomu, že sa Alžbetka zaujíma o módu, ale načo, však to je všetkým jasné, kde je pravda...

Ale neplač, maturantka, môže byť aj horšie. Tímea nám predviedla model prestrihaný až na kurviu úroveň:
Namojdušu, chýba už len rozparok od chodidiel až k ohanbiu. Tak ako sa na stužkovú nehodia odhalené stehná, nehodia sa ani prestryhy na bokoch, špekoch a pupku (a to tie šaty nevidíme zozadu, možno že by nás čakal vkusný pohľad na Tímeine ritné polky). A neobstálo by ani to, keby boli prestryhy podšité dákou čipkou, pretože zo spoločenských šiat jednoducho mäso nevykukuje žiadnym spôsobom. Ono je ale celkovo zaujímavé domýšľať si, ako sú vlastne tieto šaty myslené. Cvičené oko po chvíľke iste spozoruje, že šaty sa márne snažia ísť trochu do orientálna - sárí, kimono, prípadne niečo z Thajska, nakoľko však ide o tovar z tržnice, skončili sme pri rúrovitej saténovej zmiešanine. Aj tak sa dá...

Do tretice len taká menšia kuriozitka:
Šaty dievčiny ma vôbec neurážajú, VŽDY je lepšie staviť na tento typ spoločenských šiat, než na šľahačku z čínskej tržnice. Nezhovadíte sa, budete pôsobiť mlado, sviežo a pritom elegantne tak ako sa patrí a nie ako ružová torta posiata cukrárskymi perličkami. Kuriózne však je, že Andrea tvrdí, že stužkovú mala v zahraničí. Tak som sa na tú fotku zahľadel... a, úprimne, tápam. Na Karibik to nevyzerá, more by to mohlo byť práve tak ako aj breh Zemplínskej Šíravy... Záhada... Prečo má jej triedny učiteľ (aspoň to Andrea tvrdí) na stužkovej rifle, to nemienim komentovať, od nervov by som stratil najmenej rok života.

Zvyšné účastníčky prvého kola sa mi komentovať nechce, tak nejak vlastne ani nie je o čom... Teším sa na druhé kolo.

Jo! A ešte... nezabudnite, že keď niekto hľadá Kráľovnú stužkovej, treba do súťaže poslať fotku z triedneho tabla:

13 komentárov :

 1. cha :) Cakala som, kto sa toho prvy chyti...ja tam radsej ani neleziem, nezdrzala by som sa, napisala o tom clanok a zas bola za zakernu, zakomplexovanu a nelaskavu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. no a? ser na všetkých a píš! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. no veľmi úprimné a v podstate výstižné...heslom "v jednoduchosti je krása" sa asi tie kočky neriadili, ked si tie šaty vyberali...a že kríza ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. na tej prvej sa mi páči len ten vrch..keby tam dorobili peknú sukňu..KEBY :D
  Andreu poznám,,myslím že je to v Španielsku :)
  ale trochu nechápem tomu článku..ako fajn,zhodnotil si ich,ale prosím ťa načo sa nad tým rozčuluješ? :D iné to nebude a riešiť to..lepšie povedané ohovárať pekné nie je

  OdpovedaťOdstrániť
 5. to nie je ohováranie, to je osveta

  OdpovedaťOdstrániť
 6. všimol si niekto, že ta prvá cica ma asi o 6 odtieňov svetlejší ksicht od presolarkovaného zvyšku tela? :D a ešte by som upozornila aj na ruky, tiež sú tiež divne biele... :D btw milujem články tohto typu... materiál na článok sa núka sám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. keby si ty vedel ako mne toto chýbalo!!!
  och, nemám slov, skvelé! :)
  btw. výraz "rodidlá" ma zabil :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ďakujem!!!

  nemal som čas venovať sa blogu na takej úrovni, aby som mohol písať podobné články, preto sa na čas vytratili, hádam to už bude teraz s časom lepšie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. jediné slovo ktoré mi behalo po mysli vo chvíli keď som pozerala na tie fotografie bolo PREČO? PREČO?!!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. tvár a ruky prvej slečny sú naozaj pozoruhodné... buď ju líčili pri romantickom osvetlení sviečok, alebo si povedali "je to fuk, všetci budú aj tak na jej outfit zazerať"...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. tvár prvej dievčiny je zrejme doladená k šatám... šaty druhej dievčiny sú nielenže nevkusné, ale pôsobia na mňa aj ako veľmi zle ušité.. nie som žiadna krajčírka, ale vyzerá to proste čudne... modnipeklo si zasa zgustne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Panenko Mario Guadalupská, Tímea to fakt zabila. Také krásne meno a takto ho zhovadiť. :D
  Slečnu by som dala nabiť na kôl a hor s ňou do pola alebo ju opreť o múr hanby.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. To prve je co??? :D

  Dievcina na predposlednej fotke sa mi paci velmi. Mozno len ten uces mi pride ako keby si prave umyla hlavu.

  OdpovedaťOdstrániť